משכנתא מחיר למשתכן

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

משכנתא במסגרת התוכנית מחיר למשתכן: על היתרונות, הסיכונים וחלום הדירה

 

46 אלף זוגות כבר קיבלו בשורה על זכייתם בהגרלה בתוכנית מחיר למשתכן מאז שיצאו סבבי ההגרלה הראשונים לדרך, בתחילת שנת 2015. אמנם אפשר בינתיים להמשיך ולקחת את הזמן עד הרגע המיוחל בו יתחילו הזוכים לבחור את הדירות על פי סדר מיקומם שנקבע בהגרלה, לחתום על החוזה ולפנטז על עיצוב פנים מהחלומות, אך זה בהחלט הזמן להתחיל ולבדוק את כל מה שצריך בנוגע לקבלת המשכנתא, תנאי ההחזר ודרישות התוכנית, ההטבות, המסלולים ואפשרויות המימון, השונים משמעותית מהקיים בשוק החופשי.

 

לפני הכל: מהו מחיר למשתכן?

מתוך מטרה להוריד את מחירי הדיור הגבוהים בישראל ולאפשר לזוגות נשואים ורווקים מעל גיל 35 הזדמנות להגיע לדירה משלהם, פצחה המדינה בתוכנית מכרזים של מכירת קרקעות לבניה, בהם זוכה לבסוף הקבלן המציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר לדירה. התוכנית האופטימית לאפשר לאנשים רבים דיור בר השגה כבר הספיקה לספוג ביקורות רבות על חוסר התאמתה למשפחות קטנות ולרווקים באופן מיוחד בשל תנאי החזר נוקשים, על ריבוי משקיעים שזכו בהגרלה ומצהירים כעת כי הם כלל לא מתכננים לגור בה ועל המגבלות בנוגע למפרט הטכני של הנכסים השונים. חשוב לציין שחלק מנתוני הביקורת הללו כבר שופרו בסבב ההגרלות המאוחר יותר שהתקיים בשנת 2017.

ככל שהולך ומתקצר זמן ההמתנה לדירה, מתחילים עוד ועוד זוכים להיות מוטרדים מעניין המשכנתא שהם עתידים לקחת, בעיקר בשל חוסר בהירות בנושא כתוצאה מהבדלים בין פרויקט מחיר למשתכן לבין פרויקטים רגילים מבחינת אחוזי המימון, פריסת התשלומים ועוד. אז מה מציעה התוכנית לזוכים הנרגשים מבחינת תנאי מימון והטבות מיוחדות? מהם הסיכונים שיש להביא בחשבון ומי בכלל עוזר לעשות סדר בכל הבלאגן?

לקבלת ייעוץ משכנתאות לזוכי מחיר למשתכן מלאו פרטים עכשיו!

 

ההטבה הבלעדית של הזוכים בפרויקט מחיר למשתכן

בהחלטה משותפת בין בנק ישראל למשרד האוצר, הוחלט כי הזכאים לדירה בפרויקט מחיר למשתכן יוכלו לקבל עד 90% מימון למשכנתא, זאת להבדיל מהמימון המקסימלי בשוק העומד על 75%. התנאי העיקרי לכך הוא שההון העצמי של הרוכשים לא יוכל להיות נמוך יותר מ-100 אלף ₪. יחד עם זאת, חשוב לציין שהטבה זו תינתן בסופו של דבר אך ורק לזוכים שיעמדו בתנאים שיציב הבנק והיא איננה ניתנת לכל זוכה באופן אוטומטי.

 

כיצד ניתן לקבל משכנתא בתנאים המיוחדים של פרויקט מחיר למשתכן?

היות והבנקים הם אלו שבפועל יקבעו את תנאי המשכנתא וסכום ההלוואה, צריכים הזכאים להוכיח יכולת החזר המבוססת על הכנסות קבועות וברף תקציבי מסוים, בנוסף להון העצמי. חשוב מאוד לדעת כי ההטבה לפיה יקבלו הזכאים 90% מימון על המשכנתא הינה המלצה בלבד ואינה מחייבת את הבנקים, מפני שיש בה סיכון גבוה יותר ומשתנים רבים שעדיין לא ברורים באופן מדויק כמו השווי הסופי של הדירות.

למרות כל התנאים והמחסומים הבירוקרטיים, עדיין אפשרי בהחלט לקחת משכנתא במגוון מסלולים ואף לעמוד בה בכבוד. יועצי המשכנתאות המקצועיים של "שקוף" יבצעו עבורכם סדרת בדיקות מקיפה המאפשרת בניה של מסלול ייעודי המתאים לכם באופן אישי, כך שההחזר החודשי יאפשר לכם להמשיך ולנהל אורך חיים תקין ומכובד בדירתכם החדשה, ייעוץ משכנתאות במסגרת מחיר למשתכן הינו דבר היכול לחסוך לכם מאות אלפי שקלים!

לקבלת ייעוץ משכנתאות לזוכי מחיר למשתכן מלאו פרטים עכשיו!

 

לא ניגשים לחתימה על החוזה לפני פגישה עם יועץ משכנתאות!

תנאי נוסף שמקשה על קבלת החלטות עצמאית בנושא המשכנתא וכמעט לא מתאפשר ללא סיוע מאת יועץ מומחה ורב ניסיון, הוא העובדה שקצב התשלומים לקבלן הינו קבוע מראש מהרגע הראשון ולא ניתן לדון עליו במשא ומתן. כבר עם חתימתכם על החוזה, תתבקשו להעביר 10% מעלות הדירה וללא איחורים. תנאי זה הופך למסובך מעט יותר, כאשר הבנק במקביל כבר דורש מכם את תשלום ההון העצמי וזאת עוד בכלל לפני שאושרה לכם המשכנתא באופן סופי. תוסיפו לכך את העובדה שבמקביל לתשלומים הגבוהים אתם עדיין משלמים את דמי השכירות החודשיים ותקבלו מצב פיננסי דחוק ואף מלחיץ תוך חודש אחד בלבד, שעלול להכשיל את חלום הדירה בסופו של דבר. על כן מומלץ לפנות כבר עכשיו אל היועצים המומחים של "שקוף", שיספקו לכם תמונת מצב מלאה של כל האפשרויות העומדות בפניכם וכך תימנעו מקבלת החלטות פזיזות ובלתי נכונות עבורכם כתוצאה מדרישות ותנאים פתאומיים.

יועץ המשכנתאות של "שקוף" יוכל ללוות אתכם באופן אישי בכל שלבי ההליך ולהגיש עבורכם כבר מראש בקשה אל הבנקים השונים הנקראת "קבלת אישור עקרוני למשכנתא". הבנקאי אליו מגיעה הבקשה יבחן אותה ואת האמור בה היטב ויוכל להציע לכם מסלול מתאים בהתאם לתנאים שהבנק שלו יכול לספק. היות ותנאים ומסלולים עשויים להשתנות מבנק לבנק ואפילו מסניף אל סניף, ילווה אתכם היועץ אל כל אחד מהסניפים לפגישה בה תוכלו לשמוע על המסלולים האפשריים שמציע הבנק ביחס למצבכם הקיים. היועץ יאזין לפרטים ויעריך לאחר מכן את כדאיות ההצעה: האם קיבלתם הצעה אטרקטיבית מספיק לצורך התקדמות אל עבר משא ומתן, או שכדאי לוותר על הצעה זו ולהמשיך לבדוק בנקים וסניפים נוספים.

ניהול משא ומתן מול הבנק דורש הבנה פיננסית נרחבת וכן הבנה עמוקה ומיוחדת בכל תנאי מחיר למשתכן. על כן חשוב להיעזר ביועץ מקצועי המכיר היטב את הפרויקט ודרישותיו, לרבות עמדות הבנקים השונים בנוגע למשכנתאות עבור זכאים בפרויקט.

 

"כשחלום רכישת הדירה נראה כה קרוב, קל לפספס סכנות בדרך"

דור ודניאל כבר היו באופוריה כשזכו להיות מבין הראשונים שנכנסו לפרויקט החדש שהוקם בשנת 2017 בעפולה. הם ניצלו את ההטבות המיוחדות של תנאי התוכנית אולם הכנסתם הנמוכה גרמה לבנק לפקפק ביכולת ההחזר שלהם. על כן הם שילבו את הוריהם כערבים המתחייבים לתשלום של 20% מן המשכנתא מידי חודש, אולם רק למראית עין, שכן שילמו גם את חלקם של ההורים בפועל. כעת, משהכנסתם לא גדלה אך הוצאותיהם תפחו, מבינים השניים את גודל הטעות ומודים כי היה עליהם לפנות טרם המהלך לייעוץ מקצועי שיתכנן עבורם את המשך הדרך בצורה נכונה.

גם משפחת שמואלי החליטה לממש את הזכייה שלה כנגד כל הסיכויים. לזוג לא היה ההון העצמי הנדרש של 100 אלף ₪ והם לוו מכל בני המשפחה כדי להגיע לסכום המיוחל. הכנסתם החודשית עמדה על 10,000 ₪ בחודש, אך הם שילמו 2,000 ₪ בחודש לטובת המשכנתא ו-5,000 ₪ נוספים כדי להחזיר את כל ההלוואות מבני משפחתם. לא נותרה לזוג כל ברירה ולאחר שהחשבון התרוקן לחלוטין, הם נאלצו לבצע מחזור משכנתא ואיחוד הלוואות לשנים רבות קדימה.

זוכים רבים שמאמינים כי מדובר ב"הזדמנות פז שלא תחזור" ממהרים לקחת משכנתאות כבדות וסכומים שאין להם אפשרות להחזיר. ההטבות המיוחדות הניתנות לזוכי מחיר למשתכן וההון העצמי הנמוך מייצרים תחושה שכל אחד יכול ובקלות להגיע אל חלום הדירה ואין כלל צורך בעזרה מקצועית. זמן ההמתנה הממושך בין קבלת ההודעה על הזכייה לבין הרכישה שלה בפועל, הוא בדיוק הזמן המתאים לבצע את כל הבדיקות מול יועצי המשכנתאות ולבחון את יכולת ההחזר על סמך המצב הנוכחי הקיים. כך יכול לדעת הזוג מה עליו לשפר בהכנסתו עד לשלב בחירת הדירות וכיצד לפנות תקציבים אפשריים לטובת ההון העצמי ויכולת החזר מתאימה.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ >>>