מחשבון משכנתא

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.
מחשבון משכנתא
החזר קבוע
החזר לפי קרן שווה
גרייס חלקי
גרייס מלא
בלון
סכום ההלוואה
תקופת ההלוואה בשנים
תקופת הגרייס בחודשים
ריבית
עליה שנתית במדד
תשלום חודשי התחלתי
תשלום חודשי עתידי
סה"כ החזר
סה"כ החזר ריבית
החזר חודשי

הידעת ?

בפורטל שקוף ניתן למצוא מידע מקיף סביב כל נושא המשכנתאות כך שאת המשכנתא שלכם תדעו לקחת בתנאים הטובים ביותר!

אנחנו במערכת "ארנפלד משכנתאות" פועלים ללא לאות על מנת לסייע לכם להתנהל בצורה פיננסית נבונה, להשקיע ולהחליט החלטות כלכליות משמעותיות כאשר אתם יודעים את ההשלכות של הפעולות אותם אתם עושים. בעבור מרבית הקוראים, הפעולה הפיננסית המשמעותית ביותר אשר הם מבצעים הינה רכישת דירה, בין אם דירת מגורים ובין אם דירה להשקעה. כאשר חלק מרכזי מתהליך זה הוא לקיחת המשכנתא מאחד הבנקים השונים. 

כל אדם בעל הבנה בסיסית בנוגע להשלכות של המשכנתא, בטרם לקיחת המשכנתא פונה אל הבנקים השונים ומשווה הצעות שונות, בוחן ריביות ותמהילים אפשריים ואף את לקיחת מועד המשכנתא, זאת מאחר ולכל אחד מאספקטים אלו השלכות כבדות משקל על הריביות אותם ישלם בעבור אותה הלוואה לרכישת הדירה.

בהתאם לכך, יצרנו במערכת שקוף מחשבון משכנתא מתקדם. מחשבון זה אשר עמלנו עליו רבות, נועד לשמש בעבורכם כלי מסייע אשר יציג נתונים שונים כמו כמות הריבית אשר תשולם על ידכם כפועל יוצא מן המשכנתא, ההחזר החודשי וכיוצא בזה.

כצעד משלים ליצירת מחשבון המשכנתא, במאמר זה אנו נפרט בעבורכם מה ניתן להפיק מן השימוש במחשבון ולמה כדאי לשים לב. ראשית אנו נסביר כיצד המחשבון פועל ומה נדרש להזין על מנת לקבל תוצאות, בחלקו השני נפרט אילו תוצאות בנוגע למשכנתא יתקבלו כתוצאה מהזנת הנתונים במחשבון, ולבסוף בחלקו השלישי של המאמר נפרט אודות היתרונות המרכזיים אשר ניתן להפיק ממנו ומדוע חשוב להשתמש בו בטרם אתם עושים החלטה חשובה ומשמעותית זו של לקיחת משכנתא.

כיצד המחשבון פועל, ומהם הנתונים אותם נדרש להזין?

המחשבון נוצר במחשבה שעליו להיות פשוט למשתמש ככל האפשר, ובמקביל לא לאבד את המורכבות והניואנסים אשר משכנתאות כוללות. ראשית עליכם להזין מספר נתונים פשוטים אותם נחלק ל-2, כפי שמופיע כדלקמן:

  1. הגדרת סוג ההחזר של המשכנתא אותו אתם מעוניינים לבחון –  בחלקו העליון של המחשבון מופיע סוג ההחזר אשר עומד על הפרק. בתוך כך יש לבחור מ-5 קטגוריות של סוגי החזרים אשר נהוגים במשכנתאות והם החזר קבוע, החזר משתנה, גרייס חלקי, גרייס מלא וכן הלוואת בלון.   
  2. הזנת נתונים בנוגע לדירה ולאורך תשלום המשכנתא – לאחר בחירת סוג ההחזר הרלבנטי ניתן להזין את המשתנים האישיים הנוגעים לדירה העומדת על הפרק והסכומים אותם אתם צפויים לשלם. בתוך כך, על מנת לקבל תחשיב של שיעורי תשלום המשכנתא עליכם להזין מספר משתנים חשובים שהם סכום ההלוואה המבוקש, תקופת ההלוואה, גובה הריבית המוצעת לכם ועליה שנתית במדד. 

פרט למשתנים אלו המופיעים בכלל סוגי ההחזרים, במידה ומדובר בהלוואת משכנתא מסוג גרייס חלקי או גרייס מלא, בהן ישנה תקופה בה דוחים את תשלום ההלוואה, אשר במקביל נצברת בה ריבית, יש למלא כמובן גם את תקופת הגרייס המבוקשת.

לאחר הזנת נתונים אלו המחשבון שלנו יעשה את קסמו ויתקבלו הנתונים גם בנוגע לסך כל ההחזר הצפוי במצטבר, סך כל החזר הריבית הצפוי בתשלום המשכנתא וכן גובה ההחזר החודשי. נתונים אלו יופיעו הן בנוגע לתשלום החודשי ההתחלתי והן בנוגע לתשלום החודשי העתידי. ובכך מתאפשר לכם להבין את ההשלכות הן של פעולותיכם בעתיד הקרוב והן בעתיד הרחוק יותר לאחר שהמדדים השונים  אליהם מוצמדת המשכנתא והריבית ד'ריבית ישפיעו ויבואו לידי ביטוי.

כמובן שבמידה וישנם מספר אפשרויות של משכנתאות בסוגי החזרים שונים העומדים על הפרק, למשל במידה וישנה הצעה רלוונטית של משכנתא בתצורה של החזר קבוע ומשכנתא בתצורה של גרייס של 3 שנים, ניתן להזין את הנתונים האישיים פעם אחת ולהחליף רק את סוג ההחזר ולקבל את התוצאות הרלוונטיות מבלי צורך בהזנה שנייה של הנתונים אשר נשארים זהים כמו גובה המשכנתא ואורך התקופה.

יתרונות המחשבון:

  1. הבנת ההשלכות של כל מסלול משכנתא אפשרי בעבורכם –  היתרון המשמעותי של המחשבון הוא הבנה של ההשלכות של בחירות שונות בנוגע למתווים של המשכנתא. כך למשל אם אתם מעוניינים בתקופת גרייס של שלוש שנים אתם תוכלו לראות כמה זה יעלה לכם בריבית בסך הכל. באמצעות זאת תוכלו להעריך נכונה האם כדאי לכם להחזיר באופן זה או אחר את תשלום המשכנתא. כלומר האם עדיף לקחת גרייס או שמא תשלום הריבית הוא כה גבוה בשל כך שאתם מעדיפים להצטמצם בתקופה הקרובה אך לשלם את המשכנתא. תהיה הבחירה אשר תהיה באמצעות המחשבון היא תהיה מושכלת ומותאמת למספרים ולצרכים שלכם.
  2. כלי השוואתי יעיל בין ההצעות השונות בסביבה ניטרלית – בהמשך ישיר לסעיף הקודם, כלי עזר זה מאפשר לנו לראות את ההשלכות של כל מסלול משכנתא אשר הוצע לנו על ידי בנקים שונים בסביבה ניטרלית כמו הבית או כל מקום אחר. בעוד בנקים באופן טבעי מציעים לנו מסלולים שונים ולוחצים עלינו לבחור בהם ללא כל התייחסות למסלולים האחרים או לכל הפחות ללא התייחסות אובייקטיבית, המחשבון מאפשר לנו לראות ולהשוות את ההצעות השונות באופן מסודר, אובייקטיבי ורגוע ללא כל לחץ מגורמים שונים. היכולת שלנו להשוות את ההצעות יכולה אף לחשוף הטיות קוגניטיביות בהן חשבנו כי הצעה אחת עדיפה על אחרת גם אם הדבר לא היה נכון בפועל, זאת משום שהצליחו לגרום לנו לחשוב בצורה שגויה באמצעות טכניקות שיווקיות ומסיחים שונים.
  3. הצגת התשלום החודשי הצפוי בכל משכנתא – המחשבון אף מסייע בצורה פשוטה וברורה להבין כמה ההחזר החודשי אותו תצטרכו לשלם בכל ווריאציה בהתאם להזנת תקופת תשלום המשכנתא בה אתם מעוניינים לשלם. באמצעות נתונים אלו אשר ישולבו עם יתר ההוצאות החודשיות שלכם אשר אינן נוגעות לנכס, תוכלו להעריך האם אתם מעוניינים והאם אתם יכולים להצטמצם במידה מסוימת אך לשלם את המשכנתא לתקופה קצרה יותר וכן לשלם פחות ריבית או שמא הרווח מהורדת סכומי הריבית אינם שווים זאת בעבורכם מבחינת עלות מול תועלת ועדיף לכם לפרוס לתקופה ארוכה יותר את הריבית.

בהקשר זה נוסיף גם כי המחשבון אף יוכל להניף דגלים אדומים, שכן כך למשל במידה ותראו את ההחזר החודשי של המשכנתא ותבינו כי הוא אינו ריאלי בעבורכם, וכי במידה ותבחרו בסכום זה אתם תצטרכו לקחת הלוואות לא משתלמות וכיוצא בזה תוכלו להימנע מכך מראש ולחסוך בעיות בהמשך הדרך אשר לעיתים יש להן השלכות לא פשוטות.

  1. כלי עזר אשר אינו שיווקי – המחשבון משמש ככלי לסיוע לחישוב ריביות וכדאיות של משכנתאות, הוא אינו כלי אשר נועד למכור לכם אי אילו משכנתאות שונות ואינו מקושר לשום בנק, אינו מתעדף הצעות מסוימות ולא כולל פרסומות גלויות או סמויות. המחשבון מציג לכם את התוצאות של החישובים המורכבים על מנת שאתם תוכלו לעשות את ההחלטה המושכלת, זאת בשונה ממידע וכלים רבים אשר משווקים משכנתאות שונות או לחלופין מוצרים מלווים ומשלבים זאת בתוך אותו כלי אשר נועד לסייע לכם.
  2. פרטיות המשתמש מוחלטת – לטובת אלו החשדנים מבין קוראינו נציין כי כמובן שאין צורך כל פרט אישי או פרט מזהה אחר והנתונים אינם נשמרים במערכת שלנו ולא ניתן לקשר אותם למכירות בהינתן הכלליות של הנתונים עליהם שמרנו במכוון על מנת לכבד את הפרטיות של המשתמשים. על מנת להשתמש במחשבון אין צורך בהזנת מייל, שם, זהות הבנק המציע או כל דבר אחר פרט לנתונים המספריים היבשים, זאת על מנת שאתם תרגישו בטוחים.
  3. כלי פרקטי לצד מידע מלווה הקיים באתר – המחשבון עומד לצד המידע והמאמרים הרבים והמפורטים בנוגע למשכנתאות ולסוגים השונים שלהן אשר קיימים באתר. שילוב הכלי הפרקטי המציג בעבורכם את ההשלכות של ההצעות אשר קיבלתם מהבנקים השונים עם הידע התיאורטי הרב הקיים באתר זה יוכל לספק לכם את התמונה השלמה בנוגע למה ההשלכות ומהי הצעת המשכנתא הכדאית ביותר בעבורכם.

סיכום והמלצות

לסיכום, מחשבון המשכנתא הוא כלי משמעותי אשר נועד לסייע לכם בבחירת המשכנתא המשתלמת והמתאימה ביותר בעבורכם. שימוש בו במועד המתאים, יסייע לכם להכריע איזה סוג של משכנתא אתם מעוניינים לקחת, כמה היא תעלה לכם ומהי התקופה האופטימלית בעבורכם בהינתן הריבית וגובה ההחזר החודשי. הוא מאפשר הבנה מעמיקה יותר של ההשלכות של מסלול המשכנתא המוצע וכן מסייע להשוות בין המסלולים השונים העומדים על הפרק.

באמצעות הזנת סוג החזר המשכנתא המוצע, משך תקופת ההלוואה, גובה הריבית וסכום המשכנתא הנלקחת המחשבון יספק נתונים בנוגע לגובה החזר התשלום החודשי, סכום החזר המשכנתא המצטבר וגובה הריבית הצפוי מאותו מתווה בעבור המשכנתא.

אנו ממליצים לכל אדם אשר שוקל לקחת משכנתא או מתלבט בנוגע לסוגי המשכנתאות השונים המוצעים לו להשתמש במחשבון בביתו רחוק מגורמים שאינם אובייקטיבים או מוטים. זאת על מנת להבין את הסכומים אותם הוא צפוי לשלם כקרן וכריבית ומהן ההשלכות לטווח הרחוק והקצר לכל אפשרות בחירה שלו. שימוש בכלי זה בשילוב של קריאת המאמרים השונים הקיימים באתר בנוגע למשכנתאות יעניקו לכם יכולת להבין את הנתונים והתוצאות המוצגים לכם במחשבון.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ >>>