משכנתא לחיילים משוחררים – סקירה של כל ההטבות

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

הגיע הרגע, אתם מגייסים מישהו לצילום וידאו, עומדים מול הסלולרי שלכם "על אזרחי" עם החוגר ביד אחת ומספריים ביד השנייה, וחותכים את החוגר לשניים. זוהי פעולה שעושים רוב החיילים הותיקים הפזמניקים, רגע לפני שהפז"מ החדש שלהם בחיי האזרחות מתאפס ומתחיל לדפוק. מכאן אתם יוצאים לחיים האמיתיים, ועד מהרה תצטרכו להתמודד כנראה עם החיים אחרי פריקת החוגר. זוגיות, עבודה, קריירה, משפחה, בית ומשכנתא – כל אלו יהפכו להיות חלק מסלט החיים שלכם עכשיו. כשזה מגיע למשכנתא, העול יורד קצת מהצוואר, מאחר ומשכנתא לחיילים משוחררים היא בעלת אפשרות להטבות שיקלו עליכם את החיים.

משכנתא לחיילים – היבט כללי

חיילים משוחררים זכאים לתוספת במשכנתא, כך שהם יכולים "לעקוף" את הסכום המקסימלי של מימון עבור משכנתא רגילה, ובנוסף אם הם עומדים בתנאים לכך, יכולים לקבל ניקוד נוסף עבור תעודת הזכאות למשכנתא שלהם. כחלק מהמשכנתא, אפשר גם לא ממש באופן ישיר כהטבה, אלא כהטבה עקיפה, פשוט להשתמש בכספי הפיקדון האישי שקיבלתם כשהשתחררתם – כדי לממן הון עצמי לדירה, בזמן שנוח לכם ומבלי להמתין לשחרור הכספים, וללא עמלות או מיסים.

משכנתא לחיילים משוחררים
משכנתא לחיילים משוחררים
השתחררתם ואתם רוצים לבדוק אפשרות לרכישת דירה? תשלחו לנו וואטסאפ ואחד מהיועצים שלנו יחזור אליכם עם המידע על כל הזכויות שלכם.
צרו איתנו קשר בוואטסאפ – 055-3087500

תוספת למשכנתא לחיילים משוחררים

אתם יכולים לקבל תוספת למשכנתא שלכם בשיעור של 1% עבור כל חודש שירות כחייל בצבא, ואם שירתם במסגרת שירות לאומי – לכל היותר עבור 12 חודשי שירות – גם אם ביצעתם שירות לאומי ארוך יותר. אם המשכתם אחרי השירות הסדיר שלכם לשירות מילואים, גם שם אתם יכולים להגדיל את סכום המשכנתא המקסימלי האפשרי לכם. מי שיש לו 10 ימי מילואים בשנה ב-6 שנות מילואים או יותר (לא בהכרח שנים רצופות) – תוספת של 0.5% על כל 15 ימי מילואים שבוצעו בפועל. המקסימום להטבת חייל ששירת בסדיר יחד עם הטבת שירות מילואים היא 46% לאדם יחיד, או 65% לזוג שנוטל משכנתא חדשה ביחד. מדובר בתוספת פוטנציאלית של עשרות אחוזים למשכנתא שאפשר לצבור, ויחסית די בקלות – כל חיילת ששירתה שירות סדיר מלא כבר נמצאת ב-24%, וכל חייל ששירת שירות סדיר מלא כבר נמצא ב-36%.

 

תוספת ניקוד בתעודת זכאות למשכנתא

המדינה נותנת משכנתא מסובסדת לזכאים, בהתאם לתנאי זכאות, במסלול משכנתא מיוחד לזכאים שניתן לשלב בתמהיל המשכנתא. גובה הסכום שניתן לקחת במסלול המשכנתא לזכאים נקבע לפי ניקוד מצטבר – ככל שצוברים יותר ניקוד כך ניתן לקחת סכום גבוה יותר במסגרת הזכאות מתוך סך כל המשכנתא, כתבתי על כך הסבר ארוך ומפורט בכתבה ייעודית על תעודת זכאות למשכנתא. חשוב לבדוק מיהם הזכאים למשכנתא וכמה מגיע עבור כל תנאי שבו אתם עומדים כדי לראות – אולי אתם עומדים בכמה תנאים ויכולים להשתמש במסלול הזכאות למשכנתא באופן נרחב יותר. כמובן, חלק מהתנאים לצבירת ניקוד עבור זכאים למשכנתא, הם לחיילים: זוג נשוי שבו שני בני הזוג שירתו בצבא, שיש לו מעל ל-1,000 נקודות זכאות עבור משכנתא לזכאים – 10 נקודות נוספות עבור כל חודש שירות בצבא – עבור כל אחד משני בני הזוג בנפרד. מדובר בתוספת ניקוד יפה מאוד עבור הזכאות למשכנתא, שיכולה להגדיל את הסכום שאפשר לקחת במסלול לזכאים (שהריבית בו היא כ-2% – 2.5%, ואפשר לפרוע אותו בקלות ללא עמלת היוון בגין פירעון מוקדם).

במידה ואתם חיילים בשירות, חישוב חודשי השירות שלכם יתבצע מיום הגיוס, ועד המועד בו התבקשה המשכנתא. כך לדוגמא חייל שנמצא בשירות חצי שנה, וממשיך לשרת, יהנה מההטבות בגין שירות של 6 חודשים.

 

שימוש בפיקדון האישי

הפיקדון האישי לחיילים משוחררים הוא סכום לא נמוך בכלל של כסף שמקבל כל חייל עם שיחרורו, במידה ושירת לפחות שנה בצבא. הפיקדון האישי הוא סכום של כסף שבו ניתן להשתמש 5 שנים אחרי השחרור לכל מטרה ללא עמלה, בסמיכות קרובה יותר לשחרור עם עמלות גבוהות, או למטרות ספציפיות בסמיכות קרובה יותר לשחרור ללא עמלות כלל. בין המטרות שבגינן ניתן לשחרר את הכסף ללא עמלה – גם דיור.

לידיעה, ניתן למשוך את כספי הפיקדון האישי ללא עמלות תוך פחות מ-5 שנים מרגע השחרור, מלבד עבור דיור, למטרות נוספות: הכשרה מקצועית, לימודים, חתונה, לימוד נהיגה והקמת עסק.

 

כמה כסף יש בפיקדון האישי שלכם?

עבור שירות נשים מלא 24 חודשים, תקבלו סביב ה-13,000 ועד ה-20,000 שקלים. ככל ששירתן בשירות רגיל, כתומכות לחימה, או כלוחמות מספר גבוה יותר של חודשים, כך בהתאמה הסכום יגדל בתוך התווך הזה. עבור שירות גברים מלא 36 חודשים, תקבלו בין 20,000 ל-30,000 שקלים, לפי אותו סטנדרט – מספר החודשים ששירתם בשירות רגיל, כתומכי לחימה וכלוחמים יעלה בהתאמה את הסכום בתוך הטווח הזה. באתר משרד הבטחון יש מחשבון שלתוכו אתם יכולים להכניס את תמהיל השירות שלכם, והוא יחשב לכם במדוייק את הפיקדון האישי שמגיע לכם.

 

חשוב לדעת

בכספי הפיקדון האישי לא ניתן להשתמש אחרי 7 שנים, כך שיש לנצל אותם לצורכי דיור (או שאר המטרות לשימוש חופשי), או לכל מטרה בטווח שבין 5 שנים אחרי השחרור ו-7 שנים אחרי השחרור.

הזכאות לכספי הפיקדון האישי ניתנת למשך שבע שנים לאחר שחרור, בחמש השנים הראשונות ניתן לממש את הסכום לצרכי רכישת דירה, לימודים, נישואין, לימודי נהיגה ועוד.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ >>>