שחזור משכנתא כפתרון לחובות

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

 

משכנתא היא סוג של הלוואה. הלוואת המשכנתא מתאפיינת בסכומים גבוהים המגיעים עד מאות אלפי ואפילו מיליוני שקלים המוחזרים במשך שנים רבות. בבסיס הגדרת המשכנתא ניצב תנאי משכון הנכס אותו רוכשים באמצעות כספי ההלוואה כנגד קבלת ההלוואה עצמה. בתמורה למשכון הנכס, הבנק או הגוף המממן, יהא זה אשר יהא – מעניק הלוואה המאפשרת את רכישת הנכס. החזרי המשכנתא נפרשים על פני שנים רבות שכן מדובר בסכומי כסף גדולים.

במידה ולוקחי המשכנתא לא יעמדו בתנאי ההחזר החודשיים, יכול הגוף המממן לעקל את הנכס שנרכש באמצעות כספי ההלוואה.

 

מהו מיחזור משכנתא?

מיחזור המשכנתא הוא תהליך כלכלי. במסגרת תהליך זה מוחלפת המשכנתא הישנה במשכנתא חדשה תוך חידוש תנאי ההחזר. באמצעות תהליך מיחזור משכנתא ניתן לחסוך סכומי כסף משמעותיים וליהנות מתנאי החזר אטרקטיביים ביותר.

 

כיצד מתבצע תהליך מיחזור המשכנתא?

המשכנתא הישנה מתבטלת לכאורה ומוחלפת במשכנתא הניתנת ללווה תחת תנאים אטרקטיביים יותר. התנאים החדשים מותאמים למצב הקיים בשוק מבחינת ההשוואה למדדים. על מנת לבצע מיחזור משכנתא יש לבדוק את התנאים הנוכחיים ולגשת לסניף הבנק עם כל הניירת הרלוונטית. חשוב לברר אם קיים קנס בגין פרעון מוקדם של המשכנתא. לאחר מכן יינתנו ללווים פרטים אודות משכנתא חדשה שתחליף את הקיימת בתנאים משתלמים יותר.

 

חובות בשל לקיחת משכנתא

ירידה במשכורת לאורך השנים, עזיבת מקום עבודה, הצטרפות ילדים חדשים למשפחה או עלייה ברמת החיים באופן כללי – כל אלו עלולים להקשות על החזרי הלוואת המשכנתא. רבים מהלווים אשר התחייבו להחזרים חודשיים לפני שנים מוצאים עצמם כורעים תחת נטל המשכנתא הגבוהה. הבנקים אינם גמישים וכך גם מערכת המשפט. במקרים הקיצוניים, נאלצים החייבים לפנות את בתיהם על מנת להחזיר את ההלוואה.

התנהלות מושכלת המיושמת מבעוד מועד יכולה לסייע רבות לבעלי המשכנתא להימנע מהשלכות קיצוניות וממחירים כבדים הנגרמים בשל אי היכולת לשלם את המשכנתא.

 

כיצד שחזור משכנתא מסייע ביציאה מהחוב?

שחזור המשכנתא יכול לסייע רבות בהצלת הבית וחשבון הבנק שלכם. כיצד? על ידי החלפת המשכנתא ניתן לחדש את תנאי ההחזרים ולשפר אותם פלאים. רבים ממשלמי המשכנתא הנקלעים לצרות בוחרים להתכחש או להתעלם.

הכחשה הינה בין מנגנוני ההגנה הנפוצים ביותר אולם תוצאותיה עלולות להיות הרסניות. זאת בעוד שהתייחסות הולמת לבעיה יכולה להציל את חשבון הבנק ואת הבית. בין התנאים אותם ניתן לשפר באמצעות שחזור המשכנתא:

  • מספר החזרים גדול יותר

באמצעות פריסת החוב על פני תקופת זמן רחבה יותר, ניתן להקל את ההחזרים ולפנות סכום נוסף ב"עוגת ההוצאות" החודשית.

  • גובה החזר חודשי נמוך יותר

בשל הפריסה הרחבה מתאפשרת הוזלת ההחזר החודשי ותוך כך הקלה משמעותית מדי חודש.

  • ריבית נמוכה יותר על המשכנתא

בהתאם לתנאי הריבית הרלוונטיים של המשכנתא שלכם, תוכלו לבדוק אם קיימת משכנתא בריבית נמוכה יותר או משכנתא בתנאים אטרקטיביים יותר.

 

בדיקת מסלולי משכנתא

באמצעות התנהלות מושכלת וביצוע צעדים מקדימים ניתן לעצור כמה חיובים על ידי הבנק. כל יוזמה המבוצעת על ידי בעל המשכנתא עדיפה על פעולה המבוצעת ביוזמת הבנק. בעת שחזור המשכנתא ניתן לבדוק מספר מסלולים חלופיים שיקלו את ההחזר החודשי: מסלול שקלי צמוד מדד, בריביות הקבועות או מסלול צמוד לריבית הפריים ועוד.

בכל מעבר למסלול אחר, יש לבדוק את כלכליות הצעד בשל התקצרות תקופת ההחזר היחסית. ניתן להגיע להסדרים שונים מול הבנק להחזרים מיוחדים של המשכנתא, על ידי נקיטת צעדים יזומים ובירור אלטרנטיבות.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ >>>