קורס ייעוץ משכנתאות – כמה עולה? ניתן להתפרנס בכבוד?

לקבלת הצעת מחיר השאירו את פרטיכם.

אנשים רבים, כאשר נוטלים משכנתא חדשה או כאשר בוחנים את כדאיות המשכנתא הקיימת שלהם ובוחרים למחזר את המשכנתא שלהם, יגשו ליועץ משכנתאות כדי שילווה אותם בתהליך (או אפילו יעשה אותו במקומם), ידאג להם למשכנתא הכי טוב ומתאימה לצרכים שלהם, ואולי אפילו יתן להם הורדות בריביות שלא היו מסוגלים להשיג בעצמם.

עד לפני כמה שנים בודדות, מחזורי משכנתא היו נפוצים מאוד בשל צלילת הריביות – לאנשים רבים היה משתלם מאוד למחזר את המשכנתא שלהם ולהתחיל לשלם פחות על המשכנתא, ובימינו, מחזור משכנתא זה משהו קצת פחות שכיח, אבל אנשים רבים עדיין נוטלים משכנתאות חדשות כאשר הם קונים בתים ודירות.

ייעוץ משכנתא יכול להיות מקצוע רווחי מאוד, עולם התוכן לא משוגע ורחב בטירוף, אז למרות שהידע והניסיון משחקים תפקיד באיכות השירות שתקבלו, אפשר ללמוד את זה בזמן קצר, לצאת לשטח ולהתחיל לעבוד. כל הדברים האלו מושכים מאוד אנשים לשקול את זה בתור מקצוע ופרנסה, ולבדוק בנוגע לקורס ייעוץ משכנתאות.

 

למי מתאים קורס ייעוץ משכנתאות?

קורס ייעוץ משכנתאות מתאים לארבעה סוגים של אנשים:

  1. כאלו שרוצים לסיים את הקורס ולהתחיל לעסוק בייעוץ משכנתאות במשרה מלאה, לקבל לקוחות ולנהל ריצות ובירוקרטיות מול הבנקים והגורמים השונים עבור אנשים שלוקחים משכנתא.
  2. כאלו שרוצים לסיים את הקורס ולהנות מהשלמת הכנסה. לקחת לקוח או שניים בחודש, ולהכניס עוד כמה אלפי שקלים באופן הזה, תוך כדי שהם משלבים עבודה "רגילה" במשרה מלאה. חשוב מאוד שיהיה מדובר באנשים עם עבודה דינמית המאפשרת חופש מסויים, לפעמים צריך לתפעל דברים בבקרים ובשעות עבודה. אם העבודה היומית שלכם לא כזו, יתכן ותצטרכו לחפש השלמת הכנסה אחרת, שאפשר לעשות רק בשעות הערב
  3. אנשים שעומדים לקחת משכנתא בעצמם, או למחזר את המשכנתא של עצמם, רוצים לוותר על השירות בתשלום אצל בעל מקצוע ולהפוך למוכשרים בתחום כדי שיעשו את זה עבור עצמם בצורה טובה ומקצועית. זה אולי נשמע מוזר לעשות קורס מקצועי רק לפני שלוקחים משכנתא, בשביל עצמכם, אבל עלות הקורס פחות או יותר מתקזזת עם שכר הטירחה שיגבה מכם, אין ספק שתעשו את המקסימום בשביל לטפל בעצמכם בצורה הכי טובה שיש, ועל הדרך – רכשתם לעצמכם מקצוע חדש – שזה בטוח לא דבר רע. אולי אפילו תוכלו להשתמש בידע החדש בעתיד מתישהו, גם אם לא תיכננתם לעשות את זה. אמנם אתם תהיו חסרי ניסיון לחלוטין, מיד אחרי הקורס, אבל זה עדיין טוב יותר מלקחת משכנתא חדשה (ללא יועץ משכנתאות) בלי שלמדתם והשכלתם בנושא.
  4. אנשים מקצועיים ומנוסים שמקבלים לקוחות כבר שנים בתחומים שמשיקים לתחום המשכנתאות – ביטוח, תיווך, עריכת דין וכדומה – ורוצים להרחיב את הידע שלהם כדי להרחיב את העסקים שלהם מול הלקוחות שלהם, ולתת להם חבילה כוללת ומלאה יותר במסגרת השירותים שהם מציעים. כל משכנתא דורשת ביטוח, ברכישת דירה צריכים גם משכנתא וגם עורך דין – מי שמחזיק במקצוע אחר ויש לו לקוחות, בזמן קצר והכשרה יחסית זריזה – יכול להוסיף שירותי משכנתא על השירות המרכזי אותו הוא נותן כבר שנים.

ייעוץ המשכנתאות, בניגוד נגיד לטכנאות חשמל או סוכן ביטוח, זהו לא מקצוע מפוקח עם רגולציה ממשלתית, זה אומר שכל מי שרוצה וחושב על עצמו שהוא ראוי יכול לקום מחר בבוקר, להכריז שהוא יועץ משכנתאות, להתחיל לשווק ולקבל לקוחות. אישית, אני לא חושב שמישהו שמבין בזה או שלמד את הנושא לבד, רצוי שיעשה את זה. זה אפשרי אבל מאוד לא מומלץ. חשוב מאוד להשקיע בקורס רישמי לפני שמתחילים לעסוק בזה, כדי לתת ללקוחות שירות טוב ומקצועי. הלקוח הראשון או לכל היותר שני הלקוחות הראשוניים די יכסו לכם את עלות הקורס.

קורס ייעוץ משכנתאות
קורס ייעוץ משכנתאות
לימודים עם השמה מיידית, אצלנו "בארנפלד משכנתאות" אנחנו קולטים את היועצים הטובים בשוק, תשלחו לנו וואטסאפ עם קו"ח ונחזור אליכם עם הצעה
צרו איתנו קשר בוואטסאפ – 055-3087500

כמה זה עולה ומה לומדים שם?

בקורס תמצאו את עצמכם לומדים על התיאוריה שמאחורי המשכנתא, על החלק המעשי שבמחזור משכנתא או נטילת משכנתא חדשה, ואיך מתנהלים מול שלל הגורמים השונים בתהליך. בחלק התאורטי, תלמדו מה זו בעצם משכנתא ומהן המאפיינים של משכנתא. מסלולי משכנתא שונים (פריים, קבועה, משתנה וכדומה), עמלות סילוק, מונחים מקצועיים, ריביות, מה המשמעות של המספרים מאחורי הריביות ועוד.

בחלק המעשי, תלמדו על בניית תמהיל משכנתא מתאים אישית לצרכי הלקוח, העבודה בפועל מול הבנק, ועוד. בחלק שמלמד על התנהלותכם מול הגורמים השונים, תלמדו על האינטראקציה שתצטרכו לנהל מול שמאים, סוכנויות ביטוח, ועוד.

בסיום הקורס עדיין לא תדעו המון דברים שיודעים בעלי ניסיון בתחום, כי ניסיון צוברים אך ורק עם ניסיון, אי אפשר לקנות את הידע שמקנה לכם ניסיון. אם אתם במסלול לכיוון משרה נוספת (מלאה או חלקית) בתחום, אתם תמצאו את עצמכם לומדים דברים מורכבים יותר בהמשך הדרך.

לא ילמדו אתכם איך לטפל בעסקאות מורכבות של משכנתא (חנות צעצועים עם 25 סניפים בכל הארץ, לדוגמא), לא ילמדו אתכם איך לתת בנוסף לייעוץ המשכנתא גם ייעוץ כלכלי ללקוחות שלכם שעומדים לנטול את המשכנתא (האם היא גדולה עליהם? האם היא סבירה להם?), לא תלמדו את הפן המכירתי והשיווקי – איך מביאים לידים של מתעניינים בתחום ואיך למכור להם את השירות באופן הכי טוב ולקבל "כן" בסוף, ולגבות מהם אלפי שקלים… אלו דברים שתצטרכו ללמוד לאורך הדרך לבדכם תוך כדי תנועה.

קורס משכנתא סביר אורכו כ- 10 מפגשים, כאשר כל אחד מהם כ-5 שעות לימוד, כאשר זה לא מוחלט ויש קורסים מעט ארוכים יותר ומעט קצרים יותר. ישנם גם קורסים אונליין ברשת, בהם אתם לומדים מצפייה בוידאו על המסך, ויש קורסים פיזיים בהם תצטרכו להגיע לכיתה וללמוד ישירות ממרצה מומחה בתחום. יש גם קורסים משולבים דיגיטל ולימודי כיתה פיזיים. רוב הקורסים שקיימים היום בארץ מקצועיים ומקיפים, לפחות כדי לתת לכם את הכלים הראשוניים להתחיל לעסוק בתחום מיד בסיום הקורס.

קורס ייעוץ משכנתאות עולה סכום של בין 4,000 ש"ח ועד כ- 10,000 ש"ח בהתאם להיקף והמחיר אותו דורש הגורם המלמד. לעניות דעתי ההבדלים בין הקורסים לא רציניים כפי שההבדלים בין המחירים רציניים, אם אתם רוצים לחסוך קצת, אתם יכולים ללכת על קורס זול יותר ולהיות מוכנים ללמוד את השאר תוך כדי תנועה, מהניסיון שתצברו. תוכלו לקחת את הלקוחות הראשונים שלכם במחירי "התלמדות", לא חסרים אנשים שהיו שמחים להוציא על ייעוץ משכנתאות 2,000 ש"ח במקום 6,000 ש"ח.

הקורסים הם מחוללי פרנסה עבור הגורמים שמריצים אותם, כך שאין כל כך דרישות ותנאי קבלה. לא בגרות, לא תואר, לא ידע בפיננסים מכל סוג – אתם תעברו ראיון אישי מול הגורם המלמד אבל מעט מאוד נפסלים עקב אי התאמה, כאמור – מדובר בגורמים שמרוויחים כסף על כל בנאדם שיושב בקורס.

בסוף הקורס תעברו בחינה מקצועית, אם כי חשוב להבין שלא מדובר בבחינה אחידה לכלל הקורסים, או משהו רישמי שנתי – מדובר בבחינה מקצועית שכותב הגורם הלימודי אליו נרשמתם באופן עצמאי והשאלות בבחינה על פי ראות עיניו. לא עברתם את הבחינה? סביר להניח שיעברו איתכם על השגיאות שלכם וישלחו אתכם לדרככם, עם תעודת גמר שמציינת כי עברתם בהצלחה קורס ייעוץ משכנתא.

חלק מהקורסים יתנו לך את האפשרות לצבור ניסיון כבר במהלך הקורס, באמצעות שילוב של שיעורים מעשיים, וליווי תיקי משכנתא אמיתיים של אנשים אמיתיים שמבקשים לקחת משכנתא חדשה, תוך כדי שהם יודעים שמטפל בהם קורסיסט מתלמד, בליווי איש מקצוע מנוסה. בחלק מהמקומות תקבלו הבטחות לעבודה בתחום (הפניית לידים לעצמאיים, או שילוב שלכם בחברות משכנתאות כעובדים מן המניין), למרות שמדובר בעבודה מצומצמת ועל בסיס ניסיון (כלומר, החברות שאליהם תתקבלו בסיום מקבלות אתכם בתנאים מעולים לתקופת ניסיון, ואם אין להם צורך בעובדים נוספים או שלא התעלתם על עצמכם ממש, לא תמשיכו לעבוד שם).

ישנם גם מבחנים של התאחדות יועצי המשכנתאות, כתבתי מאמר נרחב על ההתאחדות בקישור הזה.

 

האם אפשר להתפרנס מהמקצוע בכבוד?

התשובה היא בהחלט בהחלט כן, ללא שום ספק. סיימתם את הקורס? קצת מאמצי שיווק ויגיעו אליכם מתעניינים ראשונים – לא חסרים אנשים שרוצים ייעוץ משכנתאות. המכירה פה היא מאוד חזקה ועצמתית מאחר והפניות הן חמות (האנשים מגיעים אליכם מרצון וברוב המקרים לא אתם מגיעים אליהם, כל עוד מדובר במשכנתא חדשה ולא במיחזור משכנתא), ומדובר פה בפיננסים ובחיסכון פוטנציאלי בכסף – המוצר משתלם מאוד. אנשים שלא מתמצאים במשכנתאות ירצו לקבל ייעוץ מקצועי.

שכר הטירחה על ייעוץ משכנתא חדשה עומד על כמה אלפי שקלים ועד כ-10,000 ש"ח, וזה כאשר מדובר בבנאדם פרטי שפתח עסק בתחום, חברות ממושרדות יכולות לקחת גם עשרות אלפי שקלים.

בעסקאות מורכבות, כמו לדוגמא סידור כל המשכנתאות של אדם עם ריבוי דירות או חנויות ועסקים שלהם יש עשרות נכסים ברחבי הארץ, אפשר לקחת גם סכום של 6 ספרות. יש המון מה לעשות גם עבור זוג צעיר שלוקח משכנתא חדשה וגם עבור חנות עם עשרות סניפים בכל הארץ – הכסף לא נופל עליכם מהשמיים, אבל השכר בהתאם. קצת אחרי שתתחילו לצבור את הלקוחות הראשונים שלכם עלות הקורס שלקחתם תהפוך להיות זניחה.

במקרים של מיחזור משכנתא, הפעילות שלכם תהיה מאוד דומה לפעילות סביב משכנתא חדשה (כי מיחזור הוא סוג של נטילת משכנתא חדשה), אבל נהוג לקחת שכר טירחה לפי כמות החיסכון שתשיגו עבור הלקוח, כך שאם ניתקלתם במשכנתא מאוד לא כדאית למיחזור, תוכלו לספר ללקוח שאתם חוסכים לו 150,000 ש"ח ואתם מבקשים על כך 15,000 ש"ח. ווין-ווין.

כמו בכל מקצוע, הכרישים אוכלים את הדגיגונים הקטנים. יהיו אנשים שייעצו ללקוח אחד או שניים בחודש, ויהיו כאלה שתוך שנתיים יצברו את הקשרים הדרושים עם הבנקים והמקצועיות הנדרשת כדי ללוות בעלי עסקים עם משכנתאות ענקיות. יהיו כאלו שיפתחו חברות ממושרדות עם עובדים, יועצי משכנתאות, מערכי מכירות וכדומה, ויהיו כאלה שלא יצא להם לעסוק באמת במקצוע אחרי הקורס עצמו. באיזה צד אתם תנחתו אחרי סיום הקורס? תלוי אך ורק בכם.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושא

השאירו את פרטיכם
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

כתבות דומות שאולי יעניינו אותך

הזינו את מספר הטלפון ושלחו לנו הודעה לוואטסאפ >>>